Ş. Metin Dikmen, Editör
HABER
Ş. Metin Dikmen, Editör, 15 Ocak 2015
İSTANBUL
İŞ SANAT
27 OCAK 2015

Efsanevi İtalyan, Diva Ornella Vanoni Türkiye’de ilk kez İş Sanat’ta

İş Sanat, 27 Ocak 2015 tarihinde Akdeniz’in efsane sesi İtalyan Popu’nun Divası Ornella Vanoni’yi unutulmaz şarkılarıyla ilk konserini vermek üzere ağırlıyor…

Yazıyı beğen ya da paylaş:

İş Sanat, 27 Ocak 2015 tarihinde Akdeniz’in efsane sesi İtalyan Popu’nun Divası Ornella Vanoni’yi unutulmaz şarkılarıyla ilk konserini vermek üzere ağırlıyor…

İş Sanat dünya müziği kuşağında İtalyan popunun divası Ornella Vanoni’yi konuk ediyor. Sanat kariyerine 1960 yılında Bertolt Brecht’in tiyatro eserlerinde aktrist olarak başlayan ve ertesi yıl kendi adını taşıyan ilk albümüyle profesyonel müzik piyasasına giriş yapan Ornella Vanoni, kendine has tarzıyla yeniden yorumladığı folk ve popüler şarkılarla “Yer Altı Şarkıcısı” lakabını aldı. Gino Paoli’nin kendisi için bestelediği Senza fine ve Che cosa c’è ile 1963’te popülaritesi artan İtalyan diva, ertesi yıl Tu si na cosa grande ile Napoli Festivali’nde birinciliği kazandı.

Bugün İtalya’nın en itibarlı pop şarkıcılarından biri olan Vanoni’ye oldukça büyük başarılar getiren çalışma ise sonraki yıllarda çıkarmış olduğu Una ragione di più, Un’ora sola ti vorrei, ve L’appuntamento adlı hitleri oldu. 2004 Yılında Oceans Twelve filminde L’appuntamento yorumuna yer verilen sanatçı dinleyenlerin ruh halini yakalayan ve şarkıların büyüsünü üzerlerine bırakan duygu yüklü sesi, özgün yorumu ve sofistike pop stiliyle ününü İtalya’nın sınırları dışına taşımayı başaran bir isim.

• Bu yıl 80. yaş gününü kutlayan İtalyan pop müziğinin “First Lady”si ile tanışmak için 27 Ocak Salı günü İş Sanat’ta yerinizi mutlaka ayırtın.

Bilet Fiyatları:
1. Kademe: 75 TL • 2. Kademe: 65 TL • 3. Kademe: 50 TL
İndirimli: 40 TL • Öğrenci: 20 TL

Satış noktaları:
İş Sanat Ana Gişe / +90 212 316 10 83
Biletix / +90 216 556 98 00
Web: www.biletix.com

YASAL UYARI! (Telif Hakkı ©)

Telif hakkı yazar ve sanatçıların yarattıkları eserlere sahip olma hakkıdır. Bu site üzerindeki tüm bilgi ve görsellerin kullanımı için sanat.burada.com.tr’nin izni gereklidir.

Bu görselin telif hakları korunma altındadır.

© COPYRIGHT

Reklamlar